1.2.2015

Sněhulákový týden v Čarovné pastelce

Měsíc leden po novém roce vůbec nevypadal jako správný zimní měsíc a kolem nás bylo venku hodně šedo, pošmourno a tak jsme si na zimu začali alespoň hrát s nadějí, že pravou zimu se sněhem probudíme.

A tak začal náš sněhulákový týden.

V tomto týdnu jsme spolu s dětmi vyráběli a vybarvovali hrnce pro sněhuláky, sněhuláky jsme kreslili, modelovali, vystřihovali, učili jsme se písničky, říkanky i básničky o sněhulácích, papírové sněhuláky jsme řadili podle velikosti i sestavovali, počítali jsme sněhulákům knoflíky a ty zas řadili a třídili podle barvy a velikosti, poslouchali příběhy o sněhulácích, promítali si zimní příběhy…

Mezi tím vším „ sněhulákováním“ se zčista jasna začaly k zemi snášet první sněhové vločky, paní zima nás vyslyšela. A na konci týdne už bylo k velké radosti dětí pořádně nasněženo.

Sněhulákový týden vrcholil sněhulákovým dnem.

Společně s dětmi jsme namačkali stovky papírových koulí, ze kterých jsme sestavovali sněhuláky, cesty, papírové koule jsme převáželi na trakařích, hráli sněhovou štafetu i koulovanou, plnili sněhulákové zkoušky, kreslili společně zimní obrázek, vybarvovali sněhuláčky, skládali zimní obrazce, sněhulákům jsme přiřazovali správně barevné klobouky z geometrických tvarů, nechyběly ani ochutnávky a hádanky, týkající se bílých sněhuláčích dobrot.

Každý, kdo splnil všechny úkoly, byl odměněn nejen sněhulákovským sladkým tajemstvím v kornoutu  s omalovánkou a mohl vyrazit na kopec, kde jsme si užívali sněhu a bobovali.

K tomu, abychom si na sněhuláky mohli hrát se vším všudy, jsme požádali rodiče, aby dětem připravili bílé oblečení a další výzvou byla soutěž o sněhuláka, vyrobeného, nakresleného…prostě soutěž o sněhuláka z čehokoli. Všechny naše žádosti byly vyslyšeny.

Všem rodičům, kteří dětem sháněli a připravili bílé oblečení patří velké poděkování.

Velký dík patří rodičům, kteří donesli do školky sněhuláky, které vytvářeli doma.

Vážíme si toho, že máme rodiče, kteří si umí hrát společně s dětmi a dávají dětem svůj čas, který se nedá koupit a který je spolu s láskou k dětem, to nejdůležitější, co dětem můžeme dát.

Děkujeme Vám všem.