11.3.2015

Maškarní karneval Duhové školky

Stejně jako vloni, tak i letos jsme slavili celoškolkový maškarní karneval v městském kulturním středisku.

Jako každoročně mu předcházelo několik dní příprav, kdy děti vyráběly výzdobu, paní učitelky vybíraly muziku a děti se seznamovaly s tanečními prvky, vymýšlela se soutěž pro rodiče, oslovily se tanečnice, které nám všem vždy předvedou své tance.

A byl tu den D, kdy vyzdobený sál, který zářil barvami, zaplnily děti v nádherných maskách spolu se svými rodiči, prarodiči a sourozenci, sálem se linula vůně pravých masopustních koblížků, na děti čekalo v zákulisí překvapení v kouzelných pytlích, stejně jako stovka balónků, dýdžej byl připraven pustit první písničku, všichni zaměstnanci ze školky byli na svých místech…maškarní mohl tedy začít.

Stačilo jediné nakouknutí do sálu, abyste poznali, jaký je maškarní.  Barevný, veselý maškarní se šťastnými  dětmi s rozzářenýma očima, maškarní plný radosti.

Maškarní karneval rozsvítil poslední zimní dny svými barvami, ale také svým nadšením celého kolektivu (kterému to mimochodem v maskách neskutečně slušelo), a jeho  chutí udělat něco nad rámec svých povinností.  Děti si díky tomu užily další prima školkový den.