26.3.2015

Sokolovská Mateřinka

Po dvou letech jsme opět přijali výzvu zúčastnit se oblastního kola Sokolovské Mateřinky.

Mateřinka  je  celostátní festival vystoupení mateřských škol.

Po loňském úspěchu na Posledním zvonění jsme si totiž řekli, že by byla škoda neukázat vystoupení dětí ještě někde jinde.

Přípravy začaly a po pár dnech se i letošním dětem dostala hudba z písně takzvaně pod kůži. Období chřipek nám ale zpočátku velmi zamíchalo seznamem dětí, které měly jít vystupovat, ale nakonec vše dobře dopadlo.

Tento rok jsme vystupovali jako pátí z jedenácti mateřských škol, takže čekání, kdy půjdeme „na řadu“, oproti předminulému roku, bylo o hodně kratší.

Je nutno říct, že děti výborně obstály a původní tréma po nastoupení na pódium byla zcela pryč.

Z oblastního kola Sokolovské Mateřinky budou vybrány 3 mateřské školy, které postoupí do celorepublikového kola Nymburk. Nejpozději do měsíce, kdy děti na Mateřince vystupovaly, by mělo být jasné, kdo do Nymburka postoupil a kdo ne. My ale víme, že jsou vítězi všechny děti, ať do Nymburka pojedou či ne.  Vystoupit před tolika lidmi v jejich věku a zvládnout vystoupení samy bez rad a pokynů, vydržet celodenní nápor, je na velkou poklonu.

Velký dík také posílám paním učitelkám, které vystoupení s dětmi nacvičily a další poděkování patří všem rodičům, kteří nám přišli fandit a užili si Mateřinku spolu s námi. Ta podpora byla moc fajn.

A posílám vzkaz našim dětem: děti, byly jste výborné a skvělé a oslavu Mateřinky s dobrotami a malým ohňostrojem, která následovala další den po vystoupení, jste si stoprocentně zasloužily!