7.10.2019

1.den školy v přírodě

 7.10.2019 -  Mariánská, chata Lesanka

Tak jsme se dočkali, škola v přírodě je tu.

Na školu v přírodě jsme vyjeli se sluníčkem v patách a s přibývajícími kopci i se stále více se modrající oblohou. Cesta byla klidná a pohodová, utíkala velmi rychle a tak jsme v 9.00hod už parkovali u chaty Lesanka.

Páni řidiči nám vynesli kufry a našich několik (rozumějte hoodně moc) krabic s pomůckami a hračkami, dobrotami a šli jsme se ubytovat. Děti se nadšeně rozprchly, ale protože i ubytování chce nějaký řád, rozdělily jsme děti na pokoje, roznesly jsme kufry a lehce se vybalilo, děti se nemohly nabažit svého bydlení (poprvé jsme letos v patře a je to tu moc hezké). Samozřejmě musely vše vyzkoušet, prohlédnout (včetně barelu na pití, který je baví samozřejmě ovládat a tak pitný režim bude splněn na 200% , děti zkoumaly, jak kdo bude bydlet, ale už tu byl čas na první procházku do lesa.

Děti prozkoumaly první louku a paseku, stavěly první ohrádky …Netrvalo dlouho a byl tu čas oběda. Už jsme se šli chystat, ale uprostřed chodby stál kufr, ke kterému se nikdo nehlásil… Nebyl čas to zkoumat, protože bylo 12.00hodin a oběd nepočká, na rozdíl od kufru...

Byla kmínová polévka s vaječnou zavářkou a vepřové na paprice s těstovinami, děti si chodily přidávat a talíře za chvíli byly prázdné.

Po obědě jsme šli na pokoje a šli jsme zkoumat, kdo je majitelem kufru. Děti si stály za svým, že kufr není jejich a tak jsme ho otevírali trošku s obavami, protože není náš a na cizí věci se přece nesahá…

Po otevření byla záhada vyřešena…opravdu kufr nikoho z dětí nebyl, v kufru byl myšák Felix, jeho myší sýry a dopis s tajným poselstvím … děti měly velkou radost a samozřejmě ho chtěly všechny k sobě na pokoj…

Nakonec přece jen Felix složil hlavu u dvou kamarádů, kteří si polední klid s poledním (ne)klidem nespletli a pořádně se po první vycházce vyspali. A šup, už tu bylo vstávání, svačinka a hurá na sluníčko. Ještě jsme se stihli naučit Felixův svolávací pokřik a myší písničku.

Co vše děti zažily na vycházce, vidíte na fotografiích.

Když se děti vrátily, čekalo na ně překvapení. Na dveřích do každého pokoje byl obrázek myšáka Felixe. V kufru na děti čekalo další překvapení: knížka s myší pohádkou na dobrou noc a myší deníky, které s pak děti povezou domů.

A už se pospíchalo na večeři, byla bramborová kaše a sekaná, pak kreslení pozdravu na pohled pro Vás dospěláky a psaní a kreslení do deníku.

Následovala hygiena, čtení pohádky na dobrou noc už v pyžamkách a pak už jen pomazlení, pohlazení, podrbání za ouškama. Děti byly skvělé a myslíme si, že si první den užily.

Tak dobrou noc, snad bude klidná.

Uvidíme, co nám druhý den kouzelného přinese.

náhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhled