8.10.2019

2.den školy v přrodě

8.10. – 2.den školy v přírodě

První noc byla velmi klidná, děti spaly krásně až do rána, byly opravdu moc hodné.

Také jim přibyl za odměnu na dveřích pod myšákem sýr, což samozřejmě dětem udělalo velkou radost.

Úterní ráno nás přivítalo velkou mlhou a deštěm, ale nejdříve jsme šli na snídani. Po snídani jsme šli do herny, kde jsme si vybarvili myší čelenky, naučili jsme se myší polku ( japonská polka od Pavla Nováka), která se stala i naší rozcvičkou, prolézali jsme „myší dírou“, schovávali jsme Felixe a také si děti vyndaly hračky a hrály si v herně.

A už tu byl oběd, bramborový knedlík, špenát a maso, děti si opět přidávaly a po obědě nás čekalo překvapení – pohledy od Vás. Děti měly velkou radost a tak se svými pohledy odpočívaly při celém poledním klidu.

Odpolední svačina byla také moc dobrá, chléb se šunkou mizel velmi rychle. Děti si pak udělaly zápisky do deníčku a když jsme zjistili, že venku přestalo pršet ( na zpáteční cestě už to bylo jinak, ale dětem to vůbec nevadilo, louže a bláto, to je přece prima) a šlo se ven.

Objevili jsme překrásnou novou cestu, návrat byl kvůli dešti rychlejší, než jsme čekali, ale bylo vidět, že dětem procházka venku opravdu chyběla.

Po návratu jsme se převlékli do čistého a šlo se na večeři. Rizoto mizelo zase rychlostí blesku, děti si pohrály v herně, a šlo se na pokoje. Na řadu přišla nutná hygiena, pohádka na dobrou noc.

Po pohádce šup do postýlek, a jestli děti včera usnuly rychle, dnes to bylo super rychle a usnuly bez slziček.

Věříme, že i zítra za klidnou noc dětem přibyde na dveřích  další sýr.

Zítra nás čeká velká výprava, tak věříme, že se povede, jako ta dnešní.

Myslete na nás.